GA0805H681MXXBC31G
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
GA0805H681MXXBC31G
Mega Source # : MEGA-GA0805H681MXXBC31G
Manufacturer : Electro-Films (EFI) / Vishay
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : CAP CER 680PF 25V X8R 0805
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Rated : 25V
Tolerance : ±20%
Thickness (Max) : 0.057" (1.45mm)
Temperature Coefficient : X8R
Size / Dimension : 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series : GA
Ratings : AEC-Q200
Package / Case : 0805 (2012 Metric)
Operating Temperature : -55°C ~ 150°C
Mounting Type : Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description : 680pF ±20% 25V Ceramic Capacitor X8R 0805 (2012 Metric)
Capacitance : 680pF