Soft Termination 1206Y0500391GCT 390pF 50V Ceramic Capacitor
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
Mega Source # : MEGA-1206Y0500391GCT
Manufacturer : Knowles Syfer
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : CAP CER 390PF 50V C0G/NP0 1206
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Rated : 50V
Tolerance : ±2%
Thickness (Max) : 0.063" (1.60mm)
Temperature Coefficient : C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension : 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series : FlexiCap™
Package / Case : 1206 (3216 Metric)
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Mounting Type : Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Features : Soft Termination
Detailed Description : 390pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1206 (3216 Metric)
Capacitance : 390pF
Applications : Boardflex Sensitive
ROHS : y
Stock : 51659
Contact Now
1206Y0500391GCT
Product Tags:
Soft Termination 1206Y0500391GCT
1206Y0500391GCT 390pF 50V
390pF 50V Ceramic Capacitor
Wholesale Soft Termination 1206Y0500391GCT 390pF 50V Ceramic Capacitor from china suppliers
Soft Termination 1206Y0500391GCT 390pF 50V Ceramic Capacitor Images