FBMH1608HM601-T
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
FBMH1608HM601-T
Mfr.Part # : FBMH1608HM601-T
Manufacturer : TAIYO YUDEN
Description : FERRITE BEAD 600 OHM 0603 1LN
Stock : 231130
Product Category : Ferrite Beads and Chips
Current Rating (Max) : 900mA
DC Resistance (DCR) (Max) : 170mOhm
Filter Type : Power Line
Impedance @ Frequency : 600 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type : Surface Mount
Number of Lines : 1
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C