AWSCR-2.00CPLB-C47-T4
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
AWSCR-2.00CPLB-C47-T4
Mfr.Part # : AWSCR-2.00CPLB-C47-T4
Manufacturer : Abracon
Description : CERAMIC RES 2.0000MHZ 47PF SMD
Stock : 6159
Product Category : Resonators
Capacitance : 47 pF
Features : Built in Capacitor
Frequency : 2 MHz
Frequency Stability : ±0.4%
Frequency Tolerance : ±0.5%
Impedance : 100 Ohms
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C