GNM214R60J225ME18D CAP ARRAY 2.2UF 6.3V X5R 0805 Surface Mount
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
Mega Source # : MEGA-GNM214R60J225ME18D
Manufacturer : Murata Electronics
Packaging : Cut Tape (CT)
Description : CAP ARRAY 2.2UF 6.3V X5R 0805
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Rated : 6.3V
Tolerance : ±20%
Temperature Coefficient : X5R
Size / Dimension : 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series : GNM
Package / Case : 0805 (2012 Metric)
Other Names : 490-8114-1
Number of Capacitors : 4
Mounting Type : Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.037" (0.95mm)
Dielectric Material : Ceramic
Detailed Description : 2.2µF Isolated Capacitor 4 Array 6.3V X5R 0805 (2012 Metric)
Circuit Type : Isolated
Capacitance : 2.2µF
ROHS : y
Stock : 50789
Contact Now
GNM214R60J225ME18D
Product Tags:
GNM214R60J225ME18D Surface Mount
CAP ARRAY 2.2UF 6.3V X5R 0805
GNM214R60J225ME18D 2.2UF
Wholesale GNM214R60J225ME18D CAP ARRAY 2.2UF 6.3V X5R 0805 Surface Mount from china suppliers
GNM214R60J225ME18D CAP ARRAY 2.2UF 6.3V X5R 0805 Surface Mount Images