W1A2YC103MAT2A
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
W1A2YC103MAT2A
Mega Source # : MEGA-W1A2YC103MAT2A
Manufacturer : AVX (KYOCERA AVX)
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : CAP ARRAY 10000PF 16V X7R 0504
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Rated : 16V
Tolerance : ±20%
Temperature Coefficient : X7R
Size / Dimension : 0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Series : IPC
Package / Case : 0504 (1410 Metric)
Number of Capacitors : 2
Mounting Type : Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.026" (0.66mm)
Dielectric Material : Ceramic
Detailed Description : 10000pF Isolated Capacitor 2 Array 16V X7R 0504 (1410 Metric)
Circuit Type : Isolated
Capacitance : 10000pF