4607M-901-471LF
Contact Now
4607M-901-471LF
Mega Source # : MEGA-4607M-901-471LF
Manufacturer : Bourns, Inc.
Packaging : Bulk
Description : CAP ARRAY 470PF 50V X7R 7SIP
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Rated : 50V
Tolerance : ±20%
Temperature Coefficient : X7R
Size / Dimension : 0.701" L x 0.150" W (17.80mm x 3.81mm)
Series : 900
Package / Case : 7-SIP
Number of Capacitors : 6
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.200" (5.08mm)
Detailed Description : 470pF Bussed Capacitor 6 Array 50V X7R 7-SIP
Circuit Type : Bussed
Capacitance : 470pF